- Toimintakalenteri -

 
 
 

Kuuntele seuroja radiosta tai internetistä

Raahen sekä lähialueen rauhanyhdistysten seuroja voit kuunnella Radio Pookista sunnuntaisin klo 17.
Kuuluvuusalueet ja taajuudet näet sivulta www.radiopooki.fi/mediakortti.php
Ohjelma on kuunneltavissa myös Pookin nettiradiosta

Eri paikkakunnalta lähetettäviä nettiseuralähetyksiä löydät sivulta rauhanyhdistys.fi/fi/seurat/seurat-radiossa/



Jäsenmaksujen keräys v. 2017 on käynnissä. Voit ladata jäsenlaskun tästä linkistä



Viikko 38

ma 18.9 17.30 Päiväkerho
ti 19.9 18.30 Sisarkerho
ke 20.9 10.00 Perhepiiri
18.30 Ompeluseurat
to 21.9 17.30 Päiväkerho
pe 22.9 19.00 Raamattuluokat
la 23.9 18.30 Nuorisotyön vanhempainilta ry:llä
Saloisten syysseurat la - su
su 24.9 10.00 Pyhäkoulu perhemessuna Raahen kirkossa
16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 39

ma 25.9 17.30 Päiväkerho
ke 27.9 17.00 Seurat Hopeataurissa
18.30 Opistoilta
to 28.9 17.30 Päiväkerho
pe 29.9 19.00 Raamattuluokat
la 30.9 19.00 Nuorten seurat Raahessa
su 1.10 13.00 Koko Siionin pyhäkoulu ja seurapuhe

-------------------------------------------

Viikko 40

ma 2.10 17.30 Päiväkerho
ke 4.10 10.00 Perhepiiri
18.30 Ompeluseurat
to 5.10 17.30 Päiväkerho
pe 6.10 18.30 Rippikoulun kodinilta Raahessa
la 7.10 18.30 Työikäisten aikuistenilta kodeissa
19.00 Nuortenilta Pattijoella
su 8.10 12.00 Pyhäkoulut
16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 41

ma 9.10 17.30 Päiväkerho
ti 10.10 13.00 Varttuneet
ke 11.10 17.00 Seurat Hopeataurissa
18.30 Ompeluseurat
to 12.10 17.30 Päiväkerho
pe 13.10 19.00 Raamattuluokat
la 14.10 19.00 Nuorten seurat Raahessa
su 15.10 13.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 42

ma 16.10 17.00 Päiväkerho
ti 17.10 17.00 Seurat Mainingissa
18.30 Sisarkerho
ke 18.10 10.00 Perhepiiri
18.30 Ompeluseurat
to 19.10 17.00 Päiväkerho
su 22.10 12.00 Pyhäkoulut
16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 43

ke 25.10 18.30 Ompeluseurat
su 29.10 16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 44

ma 30.10 17.30 Päiväkerho
ti 31.10 18.30 Veljien ilta
ke 1.11 10.00 Perhepiiri
18.30 Ompeluseurat PDT:n hyväksi, puheenvuoro
to 2.11 17.30 Päiväkerho
pe 3.11 19.00 Raamattuluokka
la 4.11 17.00 Nuoriso- ja seurakuntapäivät Pattijoella
su 5.11 12.00 Pyhäkoulut
16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 45

ma 6.11 17.30 Päiväkerho
ke 8.11 18.30 Ompeluseurat
to 9.11 17.30 Päiväkerho
pe-su 10-12.11 Raahen rauhanyhdityksen leiri Siikatörmällä (su ei seuroja ry:llä)
la 11.11 19.00 Nuorten seurat englanniksi Pattijoella

-------------------------------------------

Viikko 46

ma 13.11 17.30 Päiväkerho
ti 14.11 13.00 Varttuneet
17.00 Seurat Mainingissa
ke 15.11 10.00 Perhepiiri
18.30 Ompeluseurat
to 16.11 17.30 Päiväkerho
pe 17.11 19.00 Raamattuluokat
la 18.11 19.00 Nuorten seurat Raahessa
su 19.11 13.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 47

ma 20.11 17.30 Päiväkerho
ti 21.11 18.30 Sisarkerho
ke 22.11 17.00 Seurat Hopeataurissa
to 23.11 17.30 Päiväkerho
pe 24.11 19.00 Raamattuluokat
la 25.11 11.00 Joulumyyjäiset ja julkaisutilaisuus
19.00 Nuorten seurat Pattijoella

Raahen ry:n kirkkopyhä
su 26.11 10.00 Messu Raahen kirkossa
16.00 Seurat Raahen kirkossa

-------------------------------------------

Viikko 48

ma 27.11 17.30 Päiväkerho
ke 29.11 10.00 Perhepiiri
18.30 Ompeluseurat
to 30.11 17.30 Päiväkerho
pe 1.12 19.00 Raamattuluokkalaisten pikkujoulut
la 2.12 11.00 Joulumyyjäiset, Saloisten ry
19.00 Nuorten ilta Raahessa, "Itsenäisyys"
su 3.12 12.00 Pyhäkoulut
16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 49

ke 6.12 16.00 Itsenäisyysjuhla
pe 8.12 19.00 Joululauluilta Raahen kirkossa
la 9.12 11.00 Joulumyyjäiset, Pattijoen ry
19.00 Nuorten seurat Pattijoella
su 10.12 12.00 Pyhäkoulut, kenraaliharjoitus
16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 50

ti 12.12 13.00 Varttuneiden joulujuhla
17.00 Seurat Mainingissa
ke 13.12 17.00 Seurat Hopeataurissa
su 17.12 16.00 Joulujuhla

-------------------------------------------

Viikko 51

EI OHJELMAA RAUHANYHDISTYKSELLÄ

-------------------------------------------

Viikko 52

EI OHJELMAA RAUHANYHDISTYKSELLÄ

-------------------------------------------

Viikko 1

ma 1.1 16.00 Seurat (ei kahvitusta)
la 6.1 17.00 Loppiaispäivät Saloisissa (la - su)
su 7.1 12.00 Pyhäkoulut
16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 2

ma 8.1 17.30 Päiväkerho
ke 10.1 10.00 Perhepiiri
18.30 Ompeluseurat
to 11.1 17.30 Päiväkerho
pe 12.1 19.00 Raamattuluokat
la 13.1 19.00 Nuorten seurat Raahessa
su 14.1 12.00 Pyhäkoulut
16.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 3

ma 15.1 17.30 Päiväkerho
ti 16.1 13.00 Varttuneet
ke 17.1 18.30 Ompeluseurat
to 18.1 17.30 Päiväkerho
pe 19.1 19.00 Raamattuluokat
la 20.1 19.00 Nuorten seurat Pattijoella
su 21.1 13.00 Seurat

-------------------------------------------

Viikko 4

ma 22.1 17.30 Päiväkerho
ke 24.1 10.00 Perhepiiri
18.30 Ompeluseurat
to 25.1 17.30 Päiväkerho

Talvipäivät la 27.1 - su 28.1
la 27.1 18.00 Alkurukous
Alustus, "SL188 Armon tuuli kantaa"
su 28.1 12.00 Ruokailu
13.00 Seurat (kaksi puhetta peräkkäin)
16.00 Alustus